Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب : 8595
 

هشدار فائو نسبت به شیوع بیماری آنفلوآنزای مرغی
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با نزدیک شدن فصل آنفلوآنزای مرغی نسبت به گسترش مجدد این بیماری مرگبار هشدار داد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
هشدار فائو نسبت به شیوع بیماری آنفلوآنزای مرغی
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فائو با اشاره به اینکه آنفلوآنزای مرغی همچنین تهدید جدی برای سلامت انسان و طیور به شمار می‌رود، از جامعه جهانی خواست مراقب هر گونه نشانه از ویروس H5N1 و نوع جدید H7N9 آنفلوآنزای مرغی باشند.

در حالیکه حدود چهار سال از حیات ویروس H5N1 می‌گذرد اما H7N9 برای نخستین بار در آوریل گذشته در چین مشاهده شد و آلودگی 130 نفر به این ویروس تایید شد.

بسیاری از مبتلایان به این بیماری تماس با پرندگان را گزارش کرده و بیشتر آنها مشکل تنفسی حاد شدند. 44 نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان‌شان را از دست دادند.

فقدان علایم بالینی، شناسایی H7N9 را بسیار دشوار کرده است. مقامات بهداشت و درمان به شدت نسبت به احتمال جهش ویروس‌های آنفلوآنزای مرغی که باعث می‌شوند بیماری نه تنها بین انسان و پرنده بلکه بین افراد نیز سرایت کند، نگران هستند.

فائو کشورها را به کمک برای تقویت واکنش جهانی در برابر H7N9 فراخواند.

این نهاد سازمان ملل از کشورها خواست با سرمایه گذاری‌های کلیدی، بازارها و سیستم‌های غذایی سالم را بهبود بخشیده و به این طریق با ویروس‌هایی که سلامت دام‌ها و متعاقب آن انسان‌ها را تهدید می‌کنند مبارزه کنند.