Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب : 9590
 

شیوع گسترده آنلفوآنزای پرندگان در ژاپن/ 200 هزار مرغ معدوم شدند
200 هزار قطعه مرغ در مزرعه ای در غرب ژاپن، روز جمعه به سبب شیوع گسترده آنفلوآنزای پرندگان در این کشور معدوم شدند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
شیوع گسترده آنلفوآنزای پرندگان در ژاپن/ 200 هزار مرغ معدوم شدند
به گزارش رسانه های محلی، این تعداد از مرغ های معدوم شده در یک مزرعه در استان اوکایاما در غرب ژاپن پس از آنکه وجود ویروس کشنده نوع H5 در آن تایید شد، صورت گرفته است.

«کیودونیوز» روز جمعه به نقل از مسوولان بهداشتی منطقه اوکایاما اعلام کرد: که احتمال افزایش تلفات انواع ماکیان تا حدود 50 هزار قطعه طی روزهای آینده وجود دارد.

مقامات محلی اعلام کردند که تدابیر لازم امنیتی و بهداشتی تا شعاع سه کیلومتری محلی که 28 مرغ مرده مشاهده شده، اتخاذ شده است.

مسوولان بهداشتی استان اوکایاما در غرب ژاپن همچنین به صاحبان 15 هزار مزارع و مرغداری موجود در شعاع 10 کیلومتری مرکز مشاهده ویروس هشدار دادند، تدابیر ویژه بهداشتی را رعایت کنند.

اوایل فروردین ماه جاری نیز شیوع نوعی آنفلوآنزای پرندگان در یکی از مرغداری های جنوب ژاپن، باعث تلف شدن بیش از یک هزار قطعه جوجه شد.

این سومین بار از سال 2011 میلادی است ک شیوع آنفلوآنزای مرغی در ژاپن گزارش می شود، زمانی که این بیماری در منطقه «چیبا» در شمال توکیو پایتخت ژاپن شناسایی شد.

آنفلوآنزای مرغی ویروسی است که بین پرندگان وحشی به شدت مسری و اغلب در میان پرندگان اهلی و طیور، کشنده است.

ویروس این بیماری از طریق تماس با پرندگان عفونی یا سطح آلوده منتقل می شود و از این رو خطر عفونت ناشی از آن در میان انسان ها، اندک و انتقال انسان به انسان نادر است.