Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب : 8927
 

مراقبت های ویژه برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای مرغی در همدان انجام شد
مدیرکل دامپزشکی همدان گفت: مراقبت های ویژه برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد طیور در این استان انجام شده است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
مراقبت های ویژه برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای مرغی در همدان انجام شد
ˈمحمود رضا رسولیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 11هزارو200 نوبت مراقبت از آنفلوانزای فوق حاد از واحد های پرورش طیور اعم از طیور صنعتی، روستاهای زیر پوشش، بازارچه های فروش پرندگان، کشتارگاه های طیور ، تالاب ها ، آبگیرها و سایر مراکز پرورش طیور به عمل آمده است.

وی اضافه کرد: براساس سیاست های سازمان دامپزشکی کشور در زمینه پایش ، مراقبت ، مبارزه و پیشگیری از بیماری آنفلونزای فوق حاد در دو سال گذشته در جریان نمونه برداری های تصادفی از مرغداری های مادر ، تخمگذار و روستاهای مدنظر و انجام آزمایش مقدماتی و تکمیلی از این نمونه ها هیچ موردی از بیماری آنفلونزای فوق حاد طیور در استان همدان مشاهده نشده است.

رسولی افزود: بر اساس مطالعات تفضیلی در سطح ملی در زمینه پایش ، مراقبت ،مبارزه و پیشگیری از آنفلونزای فوق حاد طیور این نمونه برداری و آزمایشات انجام گرفته و این عملیات هر ساله انجام خواهد شد .

وی بیان کرد: علت عدم مشاهده این بیماری در دو سال گذشته را می توان در آموزش مرغداران ، قرنطینه ، اجرای طرح پایش و مراقبت از بیماری های طیور ، معدوم سازی کانون های آلوده سایر بیماری های تنفسی طیور در سال های گذشته دانست که مهمترین آنها را آموزش و آگاهی مرغداران می توان بر شمرد.