Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب : 8763
 

مرغداریهای قزوین مراقب شیوع بیماری آنفلوانزا باشند
مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: با توجه به فصل سرما و کوچ پرندگان آزاد پرواز به منطقه، مرغداریهای قزوین مراقب شیوع بیماری آنفلوانزا باشند.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
مرغداریهای قزوین مراقب شیوع بیماری آنفلوانزا باشند
به گزارش خبرنگار مهر، یعقوبی صبح سه شنبه در چهارمین نشست شورای سلامت شهرستان آبیک در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: ضمن هشدار به احتمال بروز و شیوع مجدد این بیماری در مرغداری ها با توجه به فصل سرما و کوچ پرندگان آزاد پرواز به منطقه بر حفظ آمادگی پرسنلی و تجهیزاتی همه ارگان های درگیر در این موضوع تأکید کرد.

در ابتدای این نشست، برودتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک ضمن قرائت مصوبه های نشست قبلی، گزارش اقدام های انجام شده توسط سازمان های شهرستان را "براساس مستندات ارسالی به دبیرخانه شورای سلامت" قرائت کرد.

پیگیری امور مربوط به ساماندهی دست فروش ها و ماشین های دوره‌گرد توسط شهرداری آبیک و نظارت و تداوم آن، ارائه گزارش مربوط به پسماند و جمع آوری زباله‌ها توسط بخشداری بخش مرکزی با موضوع تهیه کامیون حمل زباله در برخی روستاها و تهیه سطل زباله های مکانیزه، برگزاری نشست های آموزش و اطلاع رسانی با موضوع بیماری تب مالت توسط شبکه بهداشت ـ درمان و شبکه دامپزشکی، کلرزنی جایگاه‌های سوخت و خرید دستگاه کلرزنی توسط برخی جایگاه‌ها، از مهمترین فعالیت های صورت گرفته بود که قرائت شد.

در ادامه، پیشنهاد برگزاری نشست درباره گاوداری مگسال در شورای سلامت بخش بشاریات و اعلام نتیجه به شورای سلامت شهرستان، نحوه برآورد هزینه و تعیین روستاهای دارای جمعیت بالا برای سنجش آزمایشی بروسلوز در دام ها توسط شبکه دامپزشکی شهرستان و لزوم ادامه همکاری شهرداری خاکعلی و اداره آب و فاضلاب شهری برای تسریع فعالیت اصلاح شبکه آب خاکعلی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تهیه گزارش عملکرد نشست های شورای سلامت شهرستان در شش ماهه اول سال توسط دبیرخانه آن، نحوه برآورد نیرو و تجهیزات در مواقع بحران بیماری‌ها توسط شبکه دامپزشکی و ارسال لیست برآوردها به فرمانداری و دبیرخانه شورای سلامت شهرستان از دیگر مباحث مطرح شده در این برنامه به شمار می‌آید.

در پایان، جعفر نوعی کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان به ارائه گزارش فعالیت های انجام شده در زمینه کنترل کیفیت نان در نانوایی‌های مناطق شهری و روستایی و نمونه برداری های مواد غذایی انجام شده در سال 91 در سطح شهرستان پرداخت.