Share/Save/Bookmark
 
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب : 8995
 

شناسايي 6 مورد جديد ابتلا به آنفلوانزاي مرغي در چين
مسئولان بهداشتی چین از آلودگی 6 نفر دیگر به ویروس H7N9 انفلوانزای مرغی در این کشور و مرگ یکی از مبتلایان قبلی به این بیماری خبر دادند.
مرجع : واحد مرکزی خبر
 
شناسايي 6 مورد جديد ابتلا به آنفلوانزاي مرغي در چين
دو مورد از این آلودگی‌های جدید در استان گوانگ‌دونگ (جنوب)، دو مورد در ژجیانگ(شرق)، یک مورد در فوجیان(شرق) و یک مورد در هونان ( جنوب مرکز) شناسایی شده‌اند.
دو موردی که در استان گوانگ دونگ شناسایی شده است مربوط به دو پسر بچه پنج و شش ساله است . اداره بهداشت این استان اعلام کرد روز شنبه نتایج آزمایش‌های این دو پسر بچه نشان داد آنها به ویروس H7N9 آنفلوانزای مرغی آلوده شده‌اند اما در حال حاضر وضعیت آنها باثبات است.
در همین استان روز جمعه یک مرد 82 ساله به علت آلودگی به این ویروس جان باخت.
دو موردی هم که در استان ژجیانگ شناسایی شده‌اند مربوط به یک کشاورز 80 ساله و یک کارگ 54 ساله است که هردوی آنها در وضعیت وخیمی هستند.
به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از پکن، از ابتدای ژانویه سال 2014 تاکنون بیش از یکصد مورد جدید آلودگی انسان به ویروس H7N9 آنفلوانزای مرغی در استان‌های مختلف چین شناسایی شده اما میزان آلودگی به این ویروس در استان‌های ژجیانگ و گوانگ‌دونگ بیشتر از نقاط دیگر چین است.
مسئولان بهداشتی چین تدابیر کنترلی و پیشگیرانه آلودگی به این ویروس را تشدید کرده‌اند. بازارهای فروش پرندگان زنده در شهرهای آلوده هم تعطیل شده است.