Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب : 8940
 

سازمان ملل از شیوع آنفلوانزای مرغی در چین خبر داد
سازمان خوار و بار و کشاورزی سازمان ملل روز دوشنبه با اشاره به شیوع دوباره آنفلوانزای مرغی درچین از کشورهای همسایه در این منطقه خواست تا در آستانه مراسم سال نو چینی تدابیر لازم را برای جلوگیری از گسترش این بیماری در منطقه به کار گیرند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
سازمان ملل از شیوع آنفلوانزای مرغی در چین خبر داد
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، براساس آخرین گزارش ها از اواخر ماه دسامبر سال گذشته شمار بیماران مبتلا به ویروس آنفلوانزای مرغی در ایالت های شرق و جنوب شرقی چین به شدت رو به افزایش گذاشته است.

مارگارات چن مدیرکل سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل طی سخنان امروز خود در ژنو با اشاره به این مطلب یاد آور شد که مقامات چینی در گفت وگو با وی اطمینان داده اند که تدابیر گسترده ای را برای مقابله با این بیماری و مهار کردن آن در منطقه در دست اجرا دارند.

وی از جمله تدابیر اتخاذ شده توسط مقامات چینی برای مقابله با این ویروس به جلوگیری از فروش پرندگان زنده در بازارهای این کشور اشاره کرد.

وی افزود: سایر کشورهای منطقه و به خصوص همسایگان کشور چین نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که ویروس مذکور بی هیچ نشانه آشکاری انتشار پیدا کرده و می تواند با عبور از مرزها به کشورهای دیگر نیز سرایت کنند.

مدیرکل سازمان خوار و بار و کشاورزی به این نکته نیز اشاره کرد که تا کنون نشانه ای از گسترش و شیوع این بیماری در کشورهای دیگر دیده نشده است.

سازمان مذکور درحال حاضر برنامه هایی را برای کمک به تعدادی از کشورهای منطقه که ممکن است در ماه های آینده ویروس مذکور به آن ها سرایت کند در دست اجرا دارد.

برپایه این گزارش، سازمان خوارو بار و کشاورزی دراین رابطه تلاش هایی را در همکاری با برخی نهاد های بین المللی از جمله آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده به منظور مهار این ویروس آغاز کرده است.