Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۸
کد مطلب : 12601
 

معاون استانداری ایلام:
تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ در استان ایلام ضروری است
ایلام-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام بر لزوم تکمیل شدن زنجیره تولید گوشت مرغ در استان تاکید کرد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ در استان ایلام ضروری است
ایوب درویشی روز یکشنبه در جلسه بررسی طرح جوجه یک روزه شرکت کوثر در چرداول اظهار داشت: حدود ۴۰۰ مرغداری در استان ایلام وجود دارد که ظرفیت تولید سالانه آنها بیش از ۵۰ هزار تن است درحالیکه تنها ۱۶ هزار تن به مصرف داخلی می رسد.

وی اضافه کرد: یکی از نیازهای استان در زمینه تولید گوشت سفید ایجاد کارخانه تولید جوجه یک روزه است و پس از تفاهم با شرکت سرمایه گذاری کوثر قرار شد این مجموعه در یکی از روستاها شهرستان چرداول احداث شود.

معاون استانداری ایلام گفت: این تفاهم نامه ۳ سال پیش منعقد شد و باید تاکنون اجرا می شد ولی متاسفانه برخی معارضان محلی مانع اجرای آن شده اند.

درویشی گفت: استان های دیگر در زمینه اجرای این پروژه ها بسیار مشتاق بوده و حتی مردم نیز در این مسیر همراهی نشان می دهند چراکه منجر به درآمدزایی و ایجاد اشتغال می شود ولی در استان برخی بدون سند و مدرک خاصی عنوان می کنند که این زمینه ها به آنها تعلق دارد.

وی افزود: دولت نسبت به حقوق افراد بسیار حساس است ولی در این زمینه این زمین ها به منابع ملی تعلق داشته و معارضان سند محکمه پسندی ارائه نکرده اند و تنها عنوان می کنند بر اساس عرف صاحب این اراضی هستند.

فرماندار چرداول نیز در این نشست گفت: زمین این طرح، زمین منابع ملی است و به شرکت پیشگامان کوثر اسناد آن انتقال داده شده است.

مراد یگانه تاکید کرد: ممانعت برخی افراد محلی باعث شده این پروژه مهم و اشتغالزا سه سال با تاخیر مواجه شود.