Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب : 12501
 

رئیس اداره نظارت دامپزشکی بوشهر خبر داد؛
۲۸ اکیپ دامپزشکی استان بوشهر در طرح نوروزی مشارکت کردند
بوشهر - رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر گفت: ۲۸ اکیپ دامپزشکی استان بوشهر در طرح نوروزی مشارکت کردند.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۲۸ اکیپ دامپزشکی استان بوشهر در طرح نوروزی مشارکت کردند
محمدرضا عباسی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح تشدید نظارت بهداشتی در ایام نوروز با تلاش دامپزشکی استان بوشهر اجرا و بازدیدهای متعددی انجام شد.

وی اضافه کرد: در این طرح که از ۲۵ اسفند ماه سال ۹۶ آغاز و تا ۱۴ فروردین سالجاری ادامه داشت، از مجموع یک هزار و ۲۷۵ مرکز عرضه، سه هزار ۲۹۱ مورد بازدید بهداشتی بعمل آمد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر افزود: در این طرح ۲۸ اکیپ کاری ثابت و سیار در روز و ۴۰ نفر دامپزشک و ۵۲ بازرس بهداشتی در سطح استان فعالیت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در این بازدیدها هفت هزار و ۵۹۶ کیلوگرم محموله ضبط و برای انجام تست های لازم به آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی ارسال و همچنین ۱۲۰ مورد تخلف نیز از مراکز عرضه به مراجع قضایی ارجاع و شش مرکز عرضه متخلف نیز پلمپ شدند.

عباسی بیان کرد: علاوه بر نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و کشتارگاه‌ها، تعداد ۳۴ مورد نمونه‌برداری از محموله‌های شرکت ها فرآوری آبزیان بعمل آمد.

وی اشاره کرد: در راستای حصول اطمینان از نوع و کیفیت نقل و انتقال محصولات، خودروهای حمل نیز تحت بررسی و بازدیدهای بهداشتی قرار گرفتند که در همین راستا به پنج خودرو که مشکلات و نواقص بهداشتی داشتند، تذکرات لازم در راستای رفع نواقص داده شد.