Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲
کد مطلب : 12491
 

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان :
۶۹۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در استان سمنان کشف شد
سمنان - مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: شش هزار و ۹۷۸ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی توسط بازرسان دامپزشکی در استان کشف و ضبط شده است.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۶۹۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در استان سمنان کشف شد
به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان سمنان، محمد سعیدی درباره طرح نوروزی دامپزشکی در سطح استان سمنان، توضیح داد: در اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی تعداد یک هزار و ۱۵۷ نوبت بازدید از مراکز تولید، توزیع، عرضه و مصرف فرآورده های خام دامی به عمل آمد که طی این بازدیدها شش هزار و ۹۷۸ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی توسط بازرسان دامپزشکی کشف شد.

وی با بیان اینکه در این بازدید ها همچنین ۱۱ پرونده تخلف به مراجع قضایی ارجاع و چهار واحد عرضه محصولات دامی متخلف نیز پلمپ شدند، افزود: با توجه به افزایش تولید، توزیع، عرضه و مصرف فرآورده های خام دامی در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی، به منظور ارتقای سطح کیفی و بهداشتی فرآورده های خام دامی و در نتیجه تامین سلامت و امنیت غذایی هم استانی ها و مسافران، طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی با شرکت ۱۸ اکیپ ثابت و سیار بازرسی در دو نوبت صبح و عصر، تا روز ۱۵ فروردین ماه ۹۷ به پایان رسید.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: دسترسی به فرآورده های دامی سالم و بهداشتی از حقوق شهروندی مردم بوده و این اداره کل در تحقق این امر مهم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

سعیدی تاکید کرد: مردم همچنین باید ضمن تهیه فرآورده های دامی مورد نیاز خود از مراکز مجاز و معتبر، به منظور همکاری با دامپزشکی در برخورد با تخلفات و تامین سلامت و امنیت غذایی، هرگونه تخلف بهداشتی مشاهده شده را سریعاً به اداره دامپزشکی شهرستان خود و یا سامانه اطلاع رسانی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان سمنان گزارش کنند.