Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۲
کد مطلب : 9518
 

یک مسوول: تولید گوشت مرغ در کشور با بازارمصرف هماهنگ نیست
عضو هیات مدیره انجمن جوجه یک روزه کشور گفت: تولید گوشت مرغ در کشور با بازار مصرف هماهنگ نیست و تولید کنندگان با مشکل فروش محصول مواجه اند.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
یک مسوول: تولید گوشت مرغ در کشور با بازارمصرف هماهنگ نیست
' ناصر بیکی' روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ماهانه بیش از 100 میلیون جوجه ریزی در مرغداری های سطح کشور انجام می شود که سهم مرغداریهای استان مرکزی ماهانه دومیلیون قطعه جوجه است.

وی اضافه کرد: با برآورد انجام شده میزان مورد نیازجوجه ریزی برای مصرف گوشت مرغ در داخل کشور ماهانه 85 میلیون قطعه است که 15 میلیون قطعه مازاد بر مصرف انجام می شود.

عضو هیات مدیره انجمن جوجه یک روزه کشور تصریح کرد: با برآورد انجام شده سالانه در استان مرکزی بطور متوسط 35 هزار تن مرغ گوشتی تولید می شود در حالی که میزان مصرف استان 15 هزار تن است و برای عرضه 20 هزار تن مازاد بر مصرف ،تولید کنندگان این خطه با مشکل مواجه هستند.

بیکی تنها راه متعادل کردن عرضه و تقاضا و حمایت از تولید کنندگان مرغ گوشتی کشور و استان را فراهم کردن زمینه صادرات این ماده پروتیئنی از سوی مسوولان دانست و گفت: ارائه سوبسید و ایجاد کارگاه های بسته بندی بهداشتی و بازاریابی بیشتر در کشورهای همسایه و آسیای میانه و کنترل و نظارت دقیق در زنجیره تولید بهترین گزینه توسعه صادرات این ماده خوراکی است .

وی تاکید کرد: چنانچه دولت در متعادل کردن تولید مرغ با مصرف داخلی چاره اندیشی نکند در دراز مدت تولید کنندگان در این صنف دچار مشکلات بیشتری برای بازار فروش خواهند شد.