Share/Save/Bookmark
۳ نظر
 
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب : 3686
 

یوسفی:
کاهش قیمت جوجه یک روزه پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها
رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران با بیان اینکه پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها قیمت جوجه یکروزه کاهش یافته است، از چگونگی تخصیص سهمیه سوخت مرغداریها توسط سازمانهای جهاد کشاورزی انتقاد کرد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
کاهش قیمت جوجه یک روزه پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها
محمد یوسفی در گفتگو با مهر در خصوص تنظیم بازار شب عید گفت: تاکنون وزارت بازرگانی هماهنگی را با اتحادیه انجام نداده است و بیشتر با واسطه ها برای تنظیم بازار همکاری می کند.

وی با بیان اینکه شب عید میزان مصرف گوشت مرغ 20 تا 30 درصد افزایش می یابد، افزود: مصرف گوشت مرغ ماهانه در کشور 130 تا 140 هزار تن است که در ایام عید 40 تا 50 هزار تن به آن افزوده می شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران با انتقاد نسبت به چگونگی تخصیص سهمیه سوخت واحدهای مرغداری از سوی سازمان جهادکشاورزی استانها، گفت: سازمان جهاد کشاورزی در استانها کمتر از سهمیه تعیین شده سوخت در اختیار واحدهای مرغداری قرار می دهد و مرغداران پس از مراجعه به شرکت پخش فرآورده های نفتی بازهم از سهمیه آنها کاسته می شود.

یوسفی تصریح کرد: مرغداران در اعتراض به این موضوع با این پاسخ روبرو می شوند که مابقی سوخت مورد نیازتان را به صورت آزاد تهیه کنید.

وی سهمیه هر مرغداری را در تامین گازوئیل 3.5 لیتر برای پرورش هر قطع مرغ گوشتی در هر دوره در مناطق سردسیر و 1.5 لیتر در مناطق گرمسیر اعلام کرد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران با بیان اینکه پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها قیمت جوجه یکروزه کاهش یافته است، گفت: هنوز تاثیر افزایش هزینه ها بر قیمت گوشت مرغ مشخص نمی شود اما در نهایت عرضه و تقاضا بر تعیین قیمتها موثر است.

یوسفی افزود: همانطور که در گذشته هم اتفاق افتاده گاهی قیمت در بازار از هزینه تمام شده کمتر بوده و یا گاهی قیمتها متناسب با هزینه ها افزایش یافته است؛ بنابراین قیمت گوشت مرغ را بازار تعیین می کند.
 

۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۲:۰۴:۳۱
لطفا قیمت جوجه یکروزه رابه روزاعلام کنید متشکرم
علیرضاماهوتیان
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۲۲:۱۰:۵۱
بهنزرمنرنگکرمیباشد
محمدرضارحماني
۱۳۹۰-۰۸-۰۸ ۱۸:۳۱:۱۲
چراقيمت گوشت مرغ ارزان ميباشد