Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۴
کد مطلب : 9950
 

ممنوعیت واردات مرغ و فرآورده های مرغی از ایران به عراق لغو شد
به دنبال ارائه گزارش مهار بیماری آنفلونزای مرغی از سوی سازمان دامپزشکی ایران به سازمان جهانی بهداشت دام ، ممنوعیت ورود محصولات مرغی ایران به عراق شامل مرغ تازه و منجمد و سایر فرآورده های مرغی، لغو شد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
ممنوعیت واردات مرغ و فرآورده های مرغی از ایران به عراق لغو شد
به گزارش ایرنا، خبر لغو ممنوعیت واردات محصولات مرغی ایران به عراق را رییس دامپزشکی عراق روز چهارشنبه به رضا زاده رایزن بازرگانی ایران در بغداد اطلاع داده و گفته است که پس از انجام مراحل اداری و تشریفات ، این لغو ممنوعیت به مبادی مرزی عراق ابلاغ خواهد شد.
دولت عراق ، حدود 20 روز پیش ، پس از آنکه سازمان دامپزشکی ایران، وجود بیماری آنفلوانزای مرغی در 25 قطعه مرغ بومی در مرغداری های مازندران را به سازمان جهانی بهداشت دام و طیور گزارش کرد، مقررات ممنوعیت واردات مرغ و فراورده ها و محصولات مرغی از ایران را به اجرا گذاشت.
درعین حال به دنبال گزارش مهار بیماری از سوی سازمان دامپزشکی ایران به سازمان جهانی بهداشت دام و نیز بازدید وزیر کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی عراق از تعدادی مرغداری در ایران در همین مدت، دولت عراق ممنوعیت اعمال شده را لغو کرده است.
در همین حال، واردات مرغ اعم از زنده و منجمد و نیز محصولات مرغی شامل تخم مرغ و فرآورده های مرغی مانند ناگت از 30 کشور جهان و 18 ایالت آمریکا به عراق همچنان ممنوع است.