Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب : 9347
 

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی خواستار ساماندهی بازار گوشت مرغ شد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بازار گوشت مرغ در راستای حمایت از تولید آن باید ساماندهی شود.
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 
معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی خواستار ساماندهی بازار گوشت مرغ شد
حسین صفرپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای نخستین بار هیچ افزایش قیمت و نوسان گسترده ای در بازار مرغ نداشتیم.

وی اظهار کرد : با توجه به جوجه ریزی های گسترده طی ماه های گذشته تولید بسیار زیاد است بطوریکه در هر یک از ماه های فروردین و خرداد ماه شش میلیون و در اردیبهشت ماه هفت میلیون جوجه ریزی در استان انجام شد.

وی گفت: این تولید موجب شد امسال بعد از چند سال نوسان، بازار و قیمت ها از ثبات نسبی برخوردار باشد.

صفرپور افزود: در وضعیت موجود با توجه به تامین نهاده های مورد نیاز با قیمت زیاد و هزینه های سنگین تولید، مرغداران با زیان مواجه می شوند و ادامه این شرایط می تواند در آینده تولید و واحدهای تولید گوشت مرغ را دچار مشکل کند.

وی گفت: باید بخشی از هزینه های تولید به هر شکل ممکن از جمله تامین نهاده های یارانه دار و با نرخ دولتی و تقویت صادرات پایدار در این حوزه جبران شود تا تولید از یک ثبات و پایداری مناسب برخوردار گردد.

او اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان با توجه به برنامه ریزی های از قبل انجام شده مشکل خاصی نداشتیم و علاوه بر تولید و عرضه فراوان گوشت گرم مرغ، مرغ منجمد هم توزیع شد.

به گفته وی بیش از دو هزار و 500 تن مرغ منجمد نیز در قالب دو نمایشگاه ویژه طرح ضیافت در مشهد و شهرستان های خراسان رضوی عرضه شد.

وی افزود: هم اکنون تمرکز ما بر تقویت صادرات این محصول است و جلساتی هم برای برنامه ریزی در این زمینه برگزار شده و امیدواریم ظرف یکی ، دو ماه آینده دورنمای صادراتی این محصول تهیه و تنظیم شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 200 تن گوشت مرغ و چهار هزار تن تخم مرغ از استان صادر شده، تثبیت و توسعه این صادرات را ضروری خواند.

صفرپور، فراهم کردن زمینه صادرات پایدار برای این محصول که امسال به بیش از 135 هزار تن می رسد را از جمله اولویت ها دانست و گفت: برای این منظور شرکت های تعاونی ویژه ای با عنوان زنجیره تولید در حال شکل گیری است که کار از مرحله تولید تا صادرات را برعهده می گیرند.

وی با اشاره به فعالیت یکی از این تعاونی های زنجیره تولید در سبزوار و عملکرد موثر آن افزود: نمونه این تعاونی در کاشمر هم به زودی فعال می شود و در مشهد نیز در حال شکل گیری است.