Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۷
کد مطلب : 11372
 

فعالیت 5 زنجیره تولید گوشت مرغ در آذربایجان غربی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پنج زنجیره تولید گوشت مرغ در استان فعالیت می کند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
فعالیت 5 زنجیره تولید گوشت مرغ در آذربایجان غربی
اسمعیل کریم زاده در جلسه کارگروه پژوهش و توسعه صنعت طیور استان با بیان اینکه برای توسعه صنعت طیور تشکیل تشکلهای استانی لازم و ضروری است، گفت: پنج زنجیره تولید گوشت مرغ در استان وجود دارد که آذربایجان غربی با تولید سالانه بیش از 79 هزار تن گوشت سفید مرغ و تولید 85 میلیون قطعه جوجه یکروزه در سطح مرغداری های استان جزو استانهای مطرح و شاخص در صنعت طیور در کشور است.

کریم زاده افزود: حمایت و فراهم کردن بستر رشد و شکوفایی صنعت طیور که تامین کننده سلامت و امنیت غذایی مردم در جامعه است، جزو وظایف اصلی وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران جزو ده کشور برتر دنیا در تولید گوشت سفید مرغ است، تصریح کرد: در چشم انداز برنامه ششم توسعه رشد اقتصادی ۸ درصدی پیش بینی شده که ۲.۳ درصد آن از محل بهره وری تعیین شده است که توسعه متوازن، افزایش بهره وری و کیفیت محصول با تکیه بر دانش محوری و استفاده از یافتههای علمی و پژوهشی جزو اولویت ها و اهداف اصلی وزارت جهاد کشاورزی در توسعه زنجیره صنعت طیور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: همزمان با فرآیند تولید باید به دنبال دستیابی به بازارهای صادراتی و توسعه این صنعت در استان بود.