Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۶
کد مطلب : 12614
 

سرپرست فرمانداری گلپایگان خبر داد:
صادرات محصولات لبنی گلپایگان به کشورهای اروپایی و روسیه
گلپایگان - سرپرست فرمانداری گلپایگان گفت: سال گذشته شاهد ارسال چندین محموله لبنی از جمله پنیر گلپایگان به کشورهای اروپایی و روسیه بودیم.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
صادرات محصولات لبنی گلپایگان به کشورهای اروپایی و روسیه
حسین یارمحمدیان شامگاه پنجشنبه در جشنواره ملی کباب گلپایگان، با بیان اینکه گلپایگان شهر تمدن و علماست، تأکید کرد: ایجاد نشاط و شادابی از مطالبات به حق مردم است و امروز که شاهد حضور جمعیتی بیش از ۱۰ هزار نفر در این جشنواره هستیم، به عنوان مدیران اجرایی از برگزاری چنین مراسم هایی همراه با شور و نشاط اجتماعی برای مردم حمایت می کنیم.

وی افزود: با ثبت کباب گلپایگان به عنوان یک برند، گام مهمی در جهت توسعه گردشگری شهرستان برداشته می شود و برگزاری این جشنواره به عنوان یک روز تاریخی و بی سابقه در گلپایگان یکی از جاذبه های آن خواهد بود و ثبت ملی می شود.

سرپرست فرمانداری گلپایگان با تأکید بر اینکه وجود آب و هوای مطلوب در این منطقه و چراگاه های سالم برای تغذیه دام مزیت های ویژه ای است، گفت: این موضوع باعث شده تولید گوشت قرمز شهرستان دارای ویژگی های منحصر به فرد شود و به همین لحاظ کباب آن با توجه به خصوصیات خود شهره عام و خاص شده است.

وی با یادآوری این نکته که به غیر از کباب، محصولات لبنی گلپایگان نیز در کشور شهره عام و خاص است و سال گذشته شاهد ارسال چندین محموله لبنی از جمله پنیر آن به کشورهای اروپایی و روسیه بودیم، افزود: برای برند سازی محصولات لبنی و کباب گلپایگان تاکنون اقدامی صورت نگرفته بود و لذا با برگزاری چنین جشنواره هایی در نظر داریم محصولات لبنی، کباب و صنایع تولیدی آن را برندسازی کنیم.

یارمحمدیان با اشاره به اینکه شهرستان گلپایگان به دلیل قدمت چند هزار ساله با توجه به آثار مختلف سنگ نگاره های آن یکی از شهرستان های قدیمی و تاریخی است، افزود: آثار باستانی فراوانی از جمله مسجد جامع و مناره سلجوقی این شهرستان قدمت حدود یک هزار ساله دارد.

وی در پایان تأکید کرد: یکی از وظایف اجرایی و فرهنگی شهرستان برگزاری برنامه های شاد و نشاط آور از جمله برنامه های فرهنگی همراه با موسیقی اصیل در جامعه است، مسلماً اجرای چنین برنامه هایی می تواند اعتماد ملی را فراهم کند.