Share/Save/Bookmark
 
پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب : 12496
 

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی:
۱۸۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی طی نوروز در استان مرکزی معدوم شد
اراک- مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: یک هزار و ۸۲۲ کیلوگرم فرآورده خام دامی در قالب طرح نظارت نوروزی بر واحدهای تولید و عرضه این فرآورده ها در استان کشف و معدوم شد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
۱۸۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی طی نوروز در استان مرکزی معدوم شد
به نقل از دامپزشکی استان مرکزی، محسن شانقی اظهار داشت: طرح تشدید نظارت‌ نوروزی دامپزشکی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۴ فروردین‌ سال جاری در استان مرکزی اجرا و طی این طرح چهار هزار و ۲۳۷ مورد بازدید و بازرسی از مراکز و اماکن تولید، بسته بندی، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی توسط بازرسان دامپزشکی استان انجام شد.

وی ادامه داد: در این طرح ۲۷ واحد از مراکز متخلف شناخته شدند که از این تعداد دو واحد تعطیل، ۱۶ واحد به تعزیرات حکومتی و ۹ واحد به دادگاه مواد غذایی معرفی شدند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با اشاره به فعالیت ۶۴ تیم ثابت و سیار از بازرسان بهداشتی واحد نظارت دامپزشکی استان در این طرح بیان کرد: در این طرح دو هزار و ۲۰۰ مرکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی تحت نظارت این اداره کل در سطح استان مرکزی مورد بازرسی و نظارت قرار گرفتند.

شانقی سرکشی و نظارت بر بازارهای محلی، کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، مراکز تولید، بسته بندی، عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی، رستوران‌های درون‌شهری و بین‌راهی را از جمله فعالیت های بازرسان دامپزشکی استان در طرح تشدید نظارت نوروزی این اداره کل عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در این طرح ۶۹ مورد نمونه برداری نیز از مراکز ذکرشده انجام گرفت.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از مردم خواست با توجه به اهمیت بهداشت در فرآورده‌های دامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی موضوع را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌ رسانی ۱۵۱۲ به اداره ‌کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.