نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار و تازه ها

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان :

۶۹۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در استان سمنان کشف شد

۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲

مرجع : خبرگزاری مهر

سمنان - مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: شش هزار و ۹۷۸ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی توسط بازرسان دامپزشکی در استان کشف و ضبط شده است.

به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان سمنان، محمد سعیدی درباره طرح نوروزی دامپزشکی در سطح استان سمنان، توضیح داد: در اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی تعداد یک هزار و ۱۵۷ نوبت بازدید از مراکز تولید، توزیع، عرضه و مصرف فرآورده های خام دامی به عمل آمد که طی این بازدیدها شش هزار و ۹۷۸ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی توسط بازرسان دامپزشکی کشف شد.

وی با بیان اینکه در این بازدید ها همچنین ۱۱ پرونده تخلف به مراجع قضایی ارجاع و چهار واحد عرضه محصولات دامی متخلف نیز پلمپ شدند، افزود: با توجه به افزایش تولید، توزیع، عرضه و مصرف فرآورده های خام دامی در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی، به منظور ارتقای سطح کیفی و بهداشتی فرآورده های خام دامی و در نتیجه تامین سلامت و امنیت غذایی هم استانی ها و مسافران، طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی با شرکت ۱۸ اکیپ ثابت و سیار بازرسی در دو نوبت صبح و عصر، تا روز ۱۵ فروردین ماه ۹۷ به پایان رسید.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: دسترسی به فرآورده های دامی سالم و بهداشتی از حقوق شهروندی مردم بوده و این اداره کل در تحقق این امر مهم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

سعیدی تاکید کرد: مردم همچنین باید ضمن تهیه فرآورده های دامی مورد نیاز خود از مراکز مجاز و معتبر، به منظور همکاری با دامپزشکی در برخورد با تخلفات و تامین سلامت و امنیت غذایی، هرگونه تخلف بهداشتی مشاهده شده را سریعاً به اداره دامپزشکی شهرستان خود و یا سامانه اطلاع رسانی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان سمنان گزارش کنند.