نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » هدفمندی یارانه ها

پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه ها؛

مصرف گندم در بوشهر 50 درصد كاهش يافت

۱۳ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۵

مرجع : خبرگزاری فارس

رئيس سازمان بازرگاني استان بوشهر گفت: پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در كشور مصرف گندم در استان بوشهر 50 درصد كاهش يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، سيدحسين حسيني محمدي صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستاي ساماندهي فعاليت نانوايان و افزايش كيفيت نان اكيپ هاي بازرسي بر فعاليت نانوايان نظارت مي‌كنند.
حسيني محمدي اضافه كرد: اين اكيپ هاي مشترك متشكل از نمايندگان دستگاههاي اجرايي شامل نمايندگان استانداري يا فرمانداري هرشهرستان، سازمان بازرگاني، شركت غله وخدمات بازرگاني و صدا و سيماي مركز بوشهر به صورت مستمر و سرزده بر فرآيند توليد و عرضه نان در استان نظارت مي كنند ودر صورت مشاهده تخلف با خاطيان برابر قانون عمل مي شود و خبازاني كه نان با كيفيت و مناسب عرضه مي كنند مورد تشويق و تقدير قرار مي گيرند.
رئيس سازمان بازرگاني استان بوشهر در ارتباط با كيفيت آرد در استان پس از هدفمندي يارانه‌ها گفت: با توجه به واقعي كردن قيمت نان‌، بهبود كيفيت آرد، حذف سهميه‌بندي آرد و انتخاب آرد توسط واحدهاي خبازي از هر كارخانه، برگزاري كلاس‌هاي آموزشي ويژه شاغلان واحدهاي خبازي اهتمام چنداني از سوي برخي واحدهاي نانوايي در عمل آوري و توليد نان با كيفيت صورت نمي‌گيرد.
حسيني محمدي گفت: پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه ها در كشور مصرف گندم 20درصد و مصرف آرد 31 درصد كاهش يافته و ميزان اين كاهش مصرف گندم در استان 50 درصد بوده است.
وي با اشاره به اينكه 50 درصد عوامل موثر در ضايعات نان واحدهاي توليدي و مصرف كنندگان هستند، تاكيد كرد: با توجه به آغاز فصل گرما ،عدم استفاده نانوايان از آب سرد در خمير گيري يكي از دلائل كاهش كيفيت نان است.
حسيني گفت: اكثر نانوايان در استان از آب مناسب در تهيه خمير ، مخمرهاي لازم و بهبود دهنده‌ها استفاده صحيح نمي كنند.
رئيس سازمان بازرگاني استان بوشهر در بخش ديگري از سخنان خود گفت: با توجه به وجود بيش از 35 شركت بسته بندي و فرآوري خرما درسطح استان و اهميت اين ماده غذائي در سبد غذائي خانوار و از سوئي گستردگي توزيع انواع خرما، بازرسي از واحدهاي بسته بندي خرما در دستور كار اين سازمان قرار گرفت‌.
وي در ادامه گفت: كارشناسان اداره نظارت بر كالا در بازديد از واحدهاي مذكور، ضمن توصيه به رعايت استانداردهاي لازم ، محصولات را از حيث چگونگي درج مشخصات روي بسته بندي ، مورد بررسي قرار مي‌دهند.
حسيني محمدي درج نام شركت بسته بندي ونشاني آن، نوع خرما‌، محل توليد، تاريخ توليد و انقضا و قيمت مصرف كننده را الزامي دانست و يادآور شد: با آن دسته از شركت‌هايي كه نسبت به انجام موارد ذكر شده اقدام نكنند برابر قانون برخورد مي‌شود.