داخلی     آرشيو خبر     معرفی کتاب
Share/Save/Bookmark
۱ نظر
 
سه شنبه ۳ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۰۷:۲۶
کد مطلب : 5488
 

راهنمای کامل پرورش طیور
نویسندگان:دکتر محسن فرخوی,مهندس تقی خلیقی سیگارودی,دکتر فریدون نیک نفس

خلاصه کتاب :
ل از آخرین چاپ کتاب(1990) , Commerical Chiken Production manual هنوز این کتاب از مهمترین و جامع ترین کتب مرجع در زمینه علم پروش طیور در سطح جهان می باشد . اولین چاپ این کتاب در سال 1972 میلادی توسط آقای North به چاپ رسید و در فواصل 6 سال یک بار تجدید چاپ گردید. در چاپ چهارم این کتاب آقای Donald DoBell از دانشگاه کالیفرنیا در ریوساید به عنوان کارشناس حرفه ای در صنعت طیور برای کمک در تدوین چاپ جدید به آقای North ملحق شد و تحول قابل ملاحضه ای در متون کتاب ایجاد نمود. این کتاب از سال 1990 میلادی به بعد دیگر تجدید چاپ نگردید که به احتمال قوی این وقفه به دلیل فوت آقای North چندین سال بعد از آخرین چاپ ایجاد شد . با وجود این همه سال هنوز این کتاب اصلی ترین مرجع علمی در زمینه پرورش طیور محسوب می گردد و در بیشتر دانشکده های کشاورزی دنیا به عنوان کتاب درسی در رشته های مربوط به پرورش طیور تدریس می شود.
نگاهی گذرا به فهرست موضوعی کتاب نماینگر وسعت شمول آن در زمینه های مختلف پرورش , جوجه کشی ,تغذیه, آناتومی ,فیزولوژی , ژنتیک, و بیماری های طیور است و نظری کوتاه به ضمینه پایانی آن توجه مولفین به جزئیات این علوم در زمینه های مختلف را به نمایش می گذارد.در اصل این کتاب در چهل بخش تنظیم شده و حاوی بیش از 300 جدول و نمودار و 15000 توصیه کاربردی است. به دلیل اجتناب از تکرار مطالب در بخش های مختلف این کتاب و با توجه به این که همه خوانندگان مطالب کتاب را در یک زمان مطالعه نمی نمایند ,برای توضیح پاره ای از مطالب در موراد لازم به بخش های دیگری از کتاب ارجاع داده شده است
به پیروی از مولفین کتاب ما نیز حتی المقدور در ساده نویسی مطالب سعی بسیار داشته ایم . مباحث این کتاب به نحوی تهیه شده که درعین حالی که برای دانشجویان کارشناسان و متخصصین قابل استفاده می باشد مطالعه فصولی از آن برای تولیدکنندگان و مرغداران نیز به طور کامل مثمر ثمر است .
 

سید
۱۳۹۱-۰۷-۲۶ ۰۲:۱۲:۱۰
ا سلا لطفا نسخه کامل کتاب پرورش مرغ گوشتی وراهنمای کامل پرورش طیور را برای من بفرستید باتشکر