نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار و تازه ها

نماینده فردوس در مجلس:

تزریق منابع مالی راه حل مشکلات دامداران خراسان‌جنوبی است

۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴

مرجع : خبرگزاری مهر

بیرجند- نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: تزریق منابع مالی در شرایط فعلی تنها راه حل مشکلات دامداران خراسان‌جنوبی است.

محمدرضا امیر حسنخانی صبح دوشنبه در جلسه کمیسیون تنظیم بازار خراسان‌جنوبی با اشاره به اعتراض دامداران در زمینه افزایش قیمت نهاده‌های دامی و پایین ماندن قیمت شیر، اظهار کرد: دامداران در حال حاضر با مشکلات عدیده‌ای رو به رو هستند.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرایط به گونه‌ای شده که در برخی موارد دامدار چاره‌ای جز فروش دام خود پیدا نمی‌کند و در این جهت نیز با مشکلاتی رو به رو می‌شود.

امیرحسنخانی ادامه داد: متأسفانه برخی از نهاده‌های دامی چون جو که برای خراسان‌جنوبی خریداری شده گاه به صورت غیر قانونی از استان خارج می‌شود که بسیار آسیب‌زا است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد را به روش دستوری نمی‌توان اداره کرد، افزود: نمی‌توان با دستور فروش ارزانتر یا گرانتر شیر ونهاده‌های دامی، مشکل دامداران خراسان‌جنوبی و به ویژه شهرستان فردوس را حل کرد.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه گفت: ممانعت از خروج علوفه تولیدی در خراسان‌جنوبی نیز راه حل مشکل نیست چرا که برای کشاورزان منطقه مشکلات عدیده و در پی آن نارضایتی را به وجود می‌آورد.

امیرحسنخانی اظهار کرد: حتی افزایش قیمت شیر نیز نمی‌تواند راه حل مشکل دامداران باشد چرا که ممکن است بازار کشش لازم را نداشته باشد.

وی در زمینه راه حل مشکلات دامداران به ویژه در شهرستان فردوس، بیان کرد: در حال حاضر تأمین و تزریق منابع مالی لازم تنها راه چاره مشکلات بخش دامداری است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه یادآور شد: در خراسان‌جنوبی کارخانه‌های تولید موارد لبنی زیر ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند و کارخانه‌ای که قادر به تولید ۱۰ تن شیر است تنها ۳ تن شیر تولید می‌کند.

گفتنی است بر اساس اعلام فرماندار فردوس در جلسه کمیسیون تنظیم بازار خراسان‌جنوبی در این شهرستان ۸۰ واحد دامپروری وجود دارد و از این جهت اگربخش دامداری با مشکل رو به رو شود شاهد افزایش بیکاری در فردوس خواهیم بود.