Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۴۴
کد مطلب : 9636
 

نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان:
باید اقتصاد مقاومتی در زندگی ها نهادینه شود
نماینده بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی به مردم، سرمایه گذار، تولید کننده، صاحب سرمایه و… احترام می گذارد و به دنبال رفاه جامعه است که در این راستا وظایفی هم بر عهده مسوولان است.
مرجع : شبکه اطلاع رسانی دانا
 
باید اقتصاد مقاومتی در زندگی ها نهادینه شود
به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از رباط نیوز؛ ابراهیم نکو، نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در همایش اقتصاد مقاومتی که در کارخانه تخم مرغ تلاونگ برگزار شد، با اشاره به ابلاغ طرح اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر
معظم انقلاب، اظهار کرد: در واقع رهبر معظم انقلاب این طرح را در میان دانشجویان و کارشناسان مطرح کردند که لازم بود یک جمع بندی در این راستا صورت بگیرد.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی به نوعی برای زمانی طراحی شده است که ما در بدترین شرایط تحریم قرار داشته باشیم.
نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان با مهم خواندن طرح اقتصاد مقاومتی و نقش تحریم در کشور؛ ابراز کرد: برخی از شرکت ها به پیشرفت های خود در بعد از تحریم ها اعتراف می کنند که این دستاورد مطلوبی برای کشور محسوب می شود.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی متفاوت از ریاضت اقتصادی است و هدف هم این است که این طرح هم شیوه تدافعی و هم تهاجمی داشته باشد .
نکو با بیان برخی آمار و ارقام ها در خصوص رشد اقتصادی کشور؛ خاطرنشان کرد: امروز شرایط حکم می کند به گونه ای عمل کنیم تابه افق تعریف شده و چشم انداز برسیم.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به مردم، سرمایه گذار، تولید کننده، صاحب سرمایه و… احترام می گذارد و به دنبال رفاه جامعه است که در این راستا وظایفی هم بر عهده مسوولان است.
نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان بیان کرد: اگر مسسولان کشور و مردم در پیاده سازی طرح اقتصاد مقاومتی به وظایف خود عمل نکنند به موفقیت لازم نخواهیم رسید.
وی افزود: دولت مردان باید سیاست های اتقصاد مقاومتی را به نهادهای ذی ربط ابلاغ کنند ودر صورت عمل نکردن به آن ها باید با نهاد برخورد جدی شود.
نکو با تأکید براینکه مردم نقش مهمی را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارند، خواستار مدیریت صحیح مصرف در زندگی ها شد و گفت: ما باید از خود شروع کنیم وبر مصرف تولیدات داخلی تأکید ویژه ای داشته باشیم البته در این بین باید تولید کنندگان براساس ذائقه مردم تولیدات خود را افزایش دهند.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از شاه کلید های اقتصاد مقاومتی اجرای صحیح اصل44 قانون اساسی است،خاطرنشان کرد: این اصل باید به درستی اجرا شود و تمام بخش ها باید به بخش خصوصی واگذار شود.
نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان مبارزه با هیولاهای اقتصادی را یکی دیگر از شاه کلیدهای طرح اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: بیش از 110 هزار میلیارد وام بانک ها به 23 نفر به عنوان ایجاد مشاغل و فرصت های شغلی واگذار شده است که باید با این موضوع مبارزه شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش؛ بر ایجاد دبیرخانه کارگروه اقتصاد مقاومتی در شهرستان رباط کریم تأکید کرد و اظهار داشت: موانع و مشکلاتی به صورت مشترک در کارخانه ها وجود دارد که باید مشکلات بخش شهرستان را شناسایی و در جهت رفع آن تلاش کنیم.