Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب : 10789
 

سه واحد مرغداری در بستک افتتاح شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از افتتاح سه واحد مرغداری در بستک به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با ظرفیت جوجه ریزی ۲۰ هزار قطعه جوجه در هر دوره خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
سه واحد مرغداری در بستک افتتاح شد
ناصر حیدری پوری پیش ازظهر دوشنبه در مراسم بهره برداری از واحدهای مرغداری شهرستان بستک، اظهار داشت: واحدهای مرغداری مورد بهره برداری قرار گرفته با زیربنای هر واحد ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع و ظرفیت جوجه ریزی ۲۰ هزار قطعه جوجه در هر دوره با اعتباری بالغ بر ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال در روستاهای دهنگ و فاریاب شهرستان بستک احداث شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: در هرمزگان ۱۶۰واحد مرغداری فعالیت می کنند که ۹۹ واحد آن در شهرستان بستک هستند و سالیانه در استان بالغ بر سه هزار تن گوشت مرغ تولید می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود این واحدهای مرغداری سالیانه ۴۰۸ تن گوشت مرغ تولید و روانه بازارهای هدف از جمله بندرعباس و قشم کنند. با بهره برداری ازاین طرح ها برای ۱۲نفر بطور مستقیم شغل ایجاد شده است.

حیدری پوری تصریح کرد: راه اندازی واحدهای نیمه فعال با تسهیلات کم بهره، ساخت کشتارگاه تمام اتوماتیک مرغ در بستک از مهمترین برنامه ها در تامین مرغ مورد نیاز استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار، تامین گوشت مرغ مورد نیاز استان و کشور و رونق اقتصادی در بخش کشاورزی از مهمترین برنامه ها در راستای اهداف سیاست اقتصاد مقاومتی است.