نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » دیده بانی آنفلوانزای پرندگان

دو واکسن جديد عليه بيماري آنفلوانزاي مرغي نتايج اوليه اميدوار کننده اي داشته است

۲۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۶

مرجع : واحد مرکزی خبر

آزمایش های مربوط به اولین واکسن تجربی علیه گونه مرگبار آنفلوآنزای مرغی که در تولید آن از فناوری جدیدی بهره گیری شده است پادتن های محافظتی را در اکثریت قریب به اتفاق آزمایش شوندگان ایجاد کرد.

آزمایش های اولیه دو واکسن تولید شده در شرکت سوئیسی نووارتیس و شرکت آمریکایی نوواواکس (Novavax) نتایج امیدوار کننده ای را در پی داشته است.
نتایج مربوط به آزمایش واکسن شرکت نوواواکس آمریکا روز چهارشنبه در ژورنال پزشکی نیوانگلند و نتایج آزمایش واکسن شرکت نووارتیس روز پنجشنبه منتشر شد.
رابین رابینسون مدیر مرکز توسعه و تحقیقات پیشرفته زیست پزشکی آمریکا گفت‌:«این ها نتایج اولیه است ولی ظاهرا برای اولین بار ما واکسنی در اختیار داریم که می تواند علیه شیوع آنفلوآنزای مرغی» به کار گرفته شود.
این مقام بهداشتی دولت فدرال آمریکا گفت از آنجایی که آزمایش سایر واکسن ها علیه آنفلوآنزای مرغی بی نتیجه بوده است، آزمایش اخیر گامی بسیار مهم به شمار می رود.
به گزارش خبرگزاری رویترز از‌ نیویورک و لندن، گونه اچ-7 اِن-9 (H7N9) آنفلوآنزای مرغی زمستان سال قبل در چین برای اولین بار شایع شد.
بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی تا اواخر ماه اکتبر 137 مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس این بیماری تایید شده است. تعداد موارد ابتلا به این بیماری و مرگ ناشی از آن که اغلب بر اثر سینه پهلو روی می دهد در ماه های مارس و آوریل به اوج می رسد.