داخلی     آرشيو گفتگو     مصاحبه ها
Share/Save/Bookmark
۱۰ نظر
 
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب : 9158
 

هایپراستار ایران ،یکی از 3 شعبه پر فروش هایپر استار در دنیا
مرجع : http://www.osggonbad.blogfa.com/
 
هایپراستار ایران ،یکی از 3 شعبه پر فروش هایپر استار در دنیا
هایپر استار ایران در رده بندی فروش همواره جزء 3 فروشگاه برتر این برند در دنیا می باشد و افتتاح فروشگاه هایپراستار انقلابی بزرگ در عرصه فروشگاههای زنجیره ای بود که با خود پیامدهای مثبت زیادی داشت ، اول اینکه فرهنگ جدیدی از نحوه مشتری مداری ، چیدمان ، استراتژی فروش ، تنوع محصولات و........را با خود به جامعه وارد کرد .
دوم اینکه باعث ایجاد تکان و جنبش در دیگر فروشگاههای زنجیره ای شد تا بخود آیند و دستی به سر و گوش فروشگاههای خود بکشند تعامل صحیح با مشتریانشان برقرار کنند که این رقابت و افزایش کیفیت در ارائه خدمات به رفاه حال بیشتر مشتریان و مراجعین این دست فروشگاهها انجامیده است .

هایپراستار با ارائه استانداردهای بین المللی که با موازین شرعی و اقلیمی و اعتقادی ایران همسو و هماهنگ است ، اقدام به افتتاح فروشگاهی کرد که تا بحال، نمونه آن در ایران دیدده نشده بود با پیش بینی همه نیازها ، به مشتری و مصرف کننده فروشگاهی ارائه داد که در شان ایرانی باشد و بر همین اساس مصرف کنندگان ایرانی نیز استقبال بسیار خوبی از این مجموعه داشتند .

با شناختی که از این مجموعه داشتم پیگیر شرایط و فرصت مناسبی بودم تا با آقای تیری ژولان مدیر عامل این مجموعه در ایران مصاحبه ای داشته باشم و بر همین اساس با هماهنگی های لازم به دفتر مرکزی این فروشگاه رهسپار شدیم ولی بجای آقای ژولان ، آقای رضا لامعی ، مدیر کل روابط عمومی و مدیر اجرایی شرکت هایپر مارکتهای ماف پارس میزبان ما بود و به سوالات ما پاسخ داد ، علت را جویا شدیم و ایشان اظهار داشتند بر خلاف ایران که مدیران عامل بسیار تمایل دارند دیده شوند و مصاحبه کنند ، در شرکتها ی خارجی و حتی سازمانهای دولتیشان نیز ، همواره در هر مجموعه فردی به عنوان سخنگوی آن سازمان معرفی می گردد تا جوابگوی سوالات رسانه ها و بازگو کننده سیاستهای سازمان باشد . این فرد لزوما با توجه به شناختی که از اقلیم و فرهنگ و مسائل اعتقادی آن جامعه دارد با اظهارات صحیح جلوی بروز هر گونه سوء تفاهم و یا سوء تعبیر را میگیرد . لذا سوالاتمان را از ایشان پرسیدیم .

آقای لامعی به عنوان اولین سوال بفرمائید که بین HYPERSTAR و CARREFOUR چه رابطه ای وجود دارد زیرا گفته ها بسیار است که هایپر استار همان کارفور فرانسه یا شعبه ای از آن است ؟

باید به استحضار برسانم که فروشگاه ارم (هایپر استار ) شعبه ای از کارفور نیست و صد در صد سهام آن متعلق به آقای ماجد الفتیم
(Majid Al-foutaim) ، است و شعبه تهران تنها یکی از 60 شعبه ایست که آقای الفتیم در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا دارد اما لازم بذکر است که آقای الفتیم قراردادی با شرکت کارفور فرانسه دارد که بر اساس آن موظف است که استانداردهای کارفور را در شعب هایپراستار اجرا کند ولی باید اشاره کرد که این استانداردها با اصول دینی و عقیدتی و همچنین قوانین داخلی ایران هماهنگ گشته و بعنوان مثال خیلی از محصولاتی که در شعب سایر کشورها عرضه می گردد در ایران عرضه نمی گردد ، همچنینی نوع پوشش پرسنل و نوع چیدمان کالا در ایران با سایر کشورها متفاوت است .
نظر شما در رابطه با اعتراضی که چندی پیش یکی از اعضای شورای شهر تهران در موردعملکرد فروشگاه شما و تشبیه آن به قرارداد ترکمنچای داشتند ، چیست ؟
کار ما کاملا قانونی بوده و دقیقا طبق موازین شرع اسلام و قوانین داخلی ایران عمل نموده ایم و از هیچ حد و مرزی نیز عدول نکرده ایم که متهم شویم . از طرفی زما نی که ما زمین این مجموعه را در اختیار گرفتیم ، قیمت بر اساس یک زمین بایر بود و ارزش افزوده ای نداشت و اگر امروز خود این مجموعه و زمینهای اطراف آن دارای ارزش افزوده شده این گناه ما نیست بلکه بخاطر عملکرد صحیح ماست . ما دقیقا بر اساس تعهداتی که سپرده ایم عمل کردیم .
گویا در ابتدا قرار بوده که عمده محصولاتی که در فروشگاه عرضه خواهد شد داخلی باشد و عدم تحقق این موضوع باعث اعتراض گشته ، نظر شما چیست ؟
سیاست اصلی ما در این فروشگاه تامین خواسته مشتری است یعنی هر آنچه را که ایشان از ما می خواهند برایشان فراهم می کنیم . اما اینکه محصول خارجیست یا داخلی باید عرض کنم که که ما هیچ محصولی را خودمان وارد نمی کنیم یا از واسطه تهیه نمی کنیم بلکه تمامی محصولات خارجیمان را از شرکتهای واردکننده معتبر داخلی تامین می کنیم و این یعنی که این محصول از مرزهای قانونی کشور وارد شده و مورد تایید دولت نیز می باشد.
باید به این موضوع نیز اشاره کنم که ما بابت عرضه تک تک محصولات از وزارت بازرگانی ، سازمان حمایت از مصرف کننده و دیگر مراجع ذی صلاح استعلامات و مجوزهای لازم را اخذ می کنیم تا مشکلی پیش نیاید .
نظر شما در رابطه با دیگر رقبایتان نظیر شهروند ،رفاه ، اتکا و یاس چیست ؟
ما اصلا و ابدا با رقبایمان کاری نداریم ، تمام تمرکز ما به خواسته های مشتریانمان است که بتوانیم نظر آنها را تامین کنیم . در مجموعه ما سعی بر این است که هم کمک حال دولت باشیم و هم ملت . تلاش داریم تا بر اساس دستورالعملهای موجود ، قیمت مواد غذائیمان 10 درصد و قیمت مواد شوینده 5 درصد کمتر از قیمت مکتوب باشد تا به نوعی کمک کرده باشیم هم تورم کم شود و هم قدرت خرید مردم بالا برود .
مشتریان ایرانی هایپراستار را چگونه می بینید و چه تفاوتی بین شعبه ایران و دیگر شعبتان در سایر کشورها وجود دارد ؟
اساسا هنر هایپرمارکتهای دنیا جذب خریدار است و بر همین اساس در سراسر دنیا همواره تلاش می شود که برای مشتری جذابیت و انگیزه ای ایجاد شود که حتی جنسی را که مد نظر نداشته بدلیلی تازگی کالا یا قیمت بسیار مناسب و ......خریداری نماید که این اتفاق در مورد مشتریان ایرانی نیز رخ داد و مشاهده شد که تازگی کالا و مناسب بودن قیمت باعث رشد خرید آنها می شود ولی این موضوع را نیز نباید از نظر دور کرد که مشتری ایرانی بسیار فهیم و زرنگ است و اگر جنسی خوب نباشد و یا بهه دردش نخورد را حتی اگر قیمتش خوب ابشد نمی خرد .
در رابطه با تفاوت شعبه ایران با سایر شعب نیز باید عرض کنم علیرغم اینکه برخی از کالاها در ایران عرضه نمی شود ، فروشگاه هایپر استار
از زمان افتتاح تا کنون همواره جزء 3 فروشگاه برتر از بین 60 شعبه هایپر استار در دنیا به لحاظ گردش مالی و کاری بوده است که این خود بیانگر استقبال مردم و موفقیت پروژه هایپراستار در ایران است .
از اهدافی که شرکت شما برای ورود به بازار ایران پیش بینی کرده بود ، چند درصد محقق شده است ؟
ما علیرغم مطالعاتی که روی بازار ایران انجام داده بودیم ، هیچ معیاری درباره موفقیت کارمان نداشتیم زیرا اولین شرکت خارجی بودیم که در این عرصه ورود می کردیم و هیچ سابقه و آماری وجود نداشت که بتوانیم بر اساس آن هدف گذاری و پیش بینی کنیم ، از طرفی به دولت نیز یک سری تعهدات در زمینه کنترل تورم و ..... داشتیم که وظیفه ما را سنگینتر میکرد ولی با آنچنان استقبالی روبرو گشتیم که که فراتر از حد انتظارمان بود .
اصولا برای ورود به یک بازار جدید چه مدت زمانی صرف میشود ؟ مثلا شعبه تهران از ابتدای امر تا روز افتتاح چقدر طول کشید ؟
از زمانی که تصمیم به افتتاح شعبه تهران گرفته شد 5 سال طول کشید که این فروشگاه افتتاح گردد . این 5 سال شامل مطالعات گسترده از زوایای مختلف اجتماعی و اقتصاددی نظیر تحقیقات بازار و یا امکانات اشتغالزایی تا عملیات عمرانی را شامل می شد که بر پایه همین مطالعات گسترده و جامع ما امروز مفتخر هستیم که تنها در یک فروشگاه موفق به ایجاد 1200 شغل مستقیم و غیر مستقیم شده ایم .
مبلغ سرمایه گذاری برای افتتاح شعبه تهران چقدر بوده و بازار هدف شما کدام قشر از جامعه هستند ؟
برای افتتاح شعبه تهران در فاز اول 65 میلیون دلار سرمایه گذاری شد.
ما بر اساس استانداردهایی که در سیستم CRM ( مشتری مداری ) ارائه می دهیم همه اقشار جامعه را مد نظر داریم ولی اگر بتوان همه اقشار جامعه را در یک گروه بندی به A , B , C تقسیم کرد ، تمرکز ما بیشتر روی B و +C ( متوسط و ضعیف رو با بالا ) است .
شما برای مشتریانتان چه خدمات و جذابیتهایی ارائه می دهید ؟
ما با توجه به فصول و مناسبتها همواره در سمت چپ ورودی به محوطه هایپرمارکت فروش ویژه داریم که در آن محصولات با قیمت بسیار مناسبی عرضه می گردد .
علاوه بر این سر هر لاین ، در هر بخش نیز همواره فروشهای ویژه و تخفیفات دوره ای اعمال می گردد.
همچنین ما برای بخش لوازم خانگی سنگین خدمات تحویل در ب منزل (Home Delivery ) را تا 15 کیلومتر بصورت رایگان ارائه می کنیم .
اما شاید بتوان گفت که عمده جذابیت ما برای مصرف کنندگان در 2 آیتم بسیار پر رنگ تر است ، یکی اینکه همواره کالای تازه و به روز در هایپر استار عرضه می گردد و دوم اینکه مردم مطمئن هستند که در هایپراستار هرگز جنس قلابی نمی خرند .
در مورد بخش میوه و تره بار شنیده می شود که قیمتهایتان با دیگر بخشها هم خوانی ندارد و بعضا بالاتر از قیمت میادین عرضه میوه و تره بار است ، نظر شما در این رابطه چیست ؟
به نظر بنده باید هم قیمت ما بالاتر باشد زیرا مشتری در تره بار حق انتخاب ندارد ولی در هایپر استار تنها و تنها آنچه را که می خواهد حتی به تعداد 1 عدد می تواند انتخاب کند ، از طرفی در تره بار عمدتا میوه ها درهم است ولی در هایپر استار میوه ها یکدست تر و حتی بعضا در بسته بندی بسیار شکیل ارائه می گردد.
ضمنا باید به این موضوع نیز اشاره کنم که بصورت روزانه قیمتهای ما از طرف وزارت بازرگانی و سازمان حمایت از مصرف کننده کنترل می شود و نمی توانیم گرانفروشی کنیم . مردم مطمئن باشند اگر بعضا اگر تفاوتی وجود دارد صرفا بخاطر سلامت و کیفیت کالاست .
برنامه شما برای افزایش شعب در تهران و ایران چیست ؟
در رابطه با تهران باید عرض کنم که چندین نقطه در تهران جانمایی شده تا شعب بعدی در آنجا احداث گردد ولی فعلا شعب سایر استانها در اولویت هستند و بر همین اساس احتمالا تا 3 ماه آینده شعبه شیراز در مرکز خرید خلیج فارس و 2 ماه بعد از آن نیز شعبه اصفهان در سیتی سنتر این شهر افتتاح خواهد شد .

تهیه شده توسط:مهندس شاهرخ کشاورز
 

رسولی
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۰۹:۵۸:۴۵
با سلام واحترام
احتراما به استحضار می رساند سازمان نیروهای مسلح و شرکت پارس تامین باشگاه مشتریان ستاره پارس راه اندازی کرده است جهت عوض در باشگاه تخفیف و سایت www.pstar.ir جهت جلسه با فروشگاه هایپراستار داریم تلفن تماس 09364095728
مصطفي حسن زاده ورنياب
۱۳۹۴-۰۶-۱۰ ۰۱:۱۰:۲۳
سلام من آرزوي کارکردن تومجموعه هايپردارم
ز
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۱:۲۷
حقوقشو میگیرید همه دنیاکارشون سخته
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۴۹:۵۸
من دیشب آن جا بودم به اتفاق همسر و دخترم ولی متاسفانه یکی از نگهبانهای آنجا به من تهمت دزدی زد که متاسفانه مسوولین انتظامات هیچ کاری نکردند ولی من از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهم کرد. لازم به ذکر است حتی اجازه ندادند من مسوول بالاتری را بتوانم ملاقات کنم و دیگر هیچ وقت به این فروشگاه نمیروم و به دوستانم هم پیشنهاد میکنم تا خرید مایهتاج خود را از فروشگاه شهروند تهیه کنند. در صورتی که من 353هزار تومان خرید کردم ولی...
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۰۰:۲۳:۴۴
بله برا خریدارا خوبه بیچاره ما کارمندا که تو ۸ ساعتی اونجاییم حق یک ثانیه نشستن نداریم
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۰۰:۵۳:۵۰
با سلام تنها ایرادی که میشه از این فروشگاه گرفت و شاید برای خیلیا اهمیت نداشته باشه و وقتی یک بار سر زدم این بود که کار مندای این فروشگاه در کل ساعات کارشون سره پا هستن ایا واقعا این کار درسته؟؟؟؟؟
بهنام
۱۳۹۳-۰۹-۳۰ ۰۰:۰۷:۰۵
من هم هایپر رفتم قیمت هایش نسبت به تربار خیلی بالاست به نظر من قیمت های تربار خیلی مناسب تر است
محدثه اسکندری
۱۳۹۳-۰۹-۲۸ ۱۲:۱۵:۳۶
خیلی خوب بود من همین دیشب آن جا بودم هرچی که بخوای آن جا بود
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۰۱:۴۴:۲۰
اصلا هم قیمتاش مناسب نیست الان هم که ده روزه قصابی وماهی فروشیش پلمپ الکی به مردم میگن تعمیرات داریم مگه مردم از پشت کوه اومدن آخه،تازه اون قیمتهای گوشتش مشکل تعزیراتی هم داره اینقدر گرون بود.
میترا-کرمانی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۴۲:۰۸
اخیرا از فروشگاه هایپر استار خرید کردم.به نظر من این فروشگاه کاملا برای خرید مناسب هست چون در درجه اول تمامی اقلام مورد نیاز یکجا جمع شده دوم آنکه بسیاری از مرکز خریدها هم همین شرایط را دارند اما از همه تولید کنندگان خریداری نمیکنند.این موضوع در هایپراستار نسبتا مشهود هست.تامین کنندگان زیادی به این فروشگاه جنس میفروشند.اما در زمینه لوازم برقی و اجناس لوکس ضعیف عمل میکند.
در بخش مواد پروتئینی و سبزیجات بسیار رضایت بخ هسی.وجود کپسولهای آبپاش جهت تازه نگه داشتن سبزیجات بسیار مطلوب است.
الگو برداری از فروشگاههای وال مارت و کاسکو و فروشگاهها ی عمده فروش و مطالعه مداوم زنجیره تامین و لوجیستیک آنها به افزایش کیفیت فروش و کاهش هزینه های انبارداری و قیمت تمام شده کمک مینماید.
و در مناطق درحال ساخت و تراکم های بالا نیاز بیشتری برای احداث شعبات دیگر ای فروشگاه وجوددارد.