Share/Save/Bookmark
 
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب : 8005
 

آنفلوآنزای مرغی 65 میلیارد دلار به چین ضرر زد
رسانه های دولتی چینی روز دوشنبه به نقل از مقامات این کشور اعلام کردند شیوع آنفلوآنزای پرندگان در چین بیش از 400 میلیارد یوآن - معادل 65 میلیارد دلار - به صنعت ماکیان این کشور ضرر وارد کرده است.
مرجع : دامپزشکی ایران
 
آنفلوآنزای مرغی 65 میلیارد دلار به چین ضرر زد
به گزارش واحدمرکزی خبر به نقل از روزنامه بیجین تایمز به نقل از لی شیرونگ رئیس مرکز ملی پرورش حیوانات اهلی گزارش داد از پایان ماه مارس تاکنون روزانه این بخش به طور متوسط یک میلیارد یوآن ضرر داده است.
بر اساس آخرین آمار رسمی ، 130 نفر در چین به آنفلوآنزای مرغی مبتلا شدند و از این تعداد سی و پنج نفر جان باختند.
لی گفت از زمان شیوع این بیماری در چین فروش ماکیان و بهای آنها با کاهش همراه بوده است و این موضوع به وجود آمدن مشکلات مالی جدی و از دست رفتن فرصت های شغلی را در پی داشته است.
ونگ زونگلی یکی از مقامات وزارت کشاورزی چین اعلام کرد سازمان های دولتی با «بهبود تولیدات ماکیان» به روشی مناسب باید الگویی برای مردم باشند.
مقامات و رهبران بخش تجارت ماکیان در تلاش برای افزایش اعتماد مردم به این بخش هفته گذشته در استان شاندونگ در شرق چین میهمانی ناهار ترتیب دادند که همه مواد غذایی موجود در آن از مرغ تهیه شده بود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پکن، چین در سال های اخیر با نگرانی هایی در زمینه امنیت مواد غذایی همراه بوده است. در سال 2008، ماده شیمیایی ملامین در محصولات لبنی این کشور یافت شد که سبب جان باختن دست کم شش کودک شد و به بیمار شدن 300 هزار نفر انجامید.