داخلی     آرشيو خبر     مصاحبه ها
Share/Save/Bookmark
 
سه شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : 4232
 

بخش دوم مصاحبه با آقای دکتر زهری، پیشکسوت صنعت مرغداری
اگر چه سهم تولیدات طیور در ایران از نظر سطح جهانی در موقعیت قابل توجهی قرار گرفته است. ولی متاسفانه توسعه و گسترش آن بدلایل خاص موجب مشکلات و گرفتاری های فراوانی شده است . از این رو در بازارهای جهانی حرفی برای زدن نداریم .
 
بخش دوم مصاحبه با آقای دکتر زهری، پیشکسوت صنعت مرغداری
بنظر جنابعالی مشکلات و مسائل عمده صنعت مرغداری کشورمان در چه زمینه هایی است ؟

جواب:
اگر چه سهم تولیدات طیور در ایران از نظر سطح جهانی در موقعیت قابل توجهی قرار گرفته است. ولی متاسفانه توسعه و گسترش آن بدلایل خاص موجب مشکلات و گرفتاری های فراوانی شده است . از این رو در بازارهای جهانی حرفی برای زدن نداریم .

این مشکلات فهرست وار به این قرار است :
1- فقدان یک سیستم اقتصادی روشن: در حال حاضر تولید در سه سیستم دولتی ، تعاونی و خصوصی صورت می گیرد . این سیستم ها در بخش هایی در تعارض با یکدیگر قرار می گیرند.
2- غیر اقتصادی بودن بسیاری از تشکیلات خصوصی : تعداد زیادی از مرغداری های بصورت کوچک و با ظرفیت پائین و غیر اقتصادی تولید می کنند . از این روچنین تولیدی نمی تواند شغل اصلی مرغدار باشد . بطور مثال در حالیکه تولید گوشت مرغ در کانادا معادل ایران است ولی تعداد مزارع تولید کننده این کشور 2851 و تعداد مزارع تولید تخم مرغ آن1100 مزرعه می باشد ، زیرا شغل اصلی تولید کننده مرغداری می باشد و بطوریکه حداقل ظرفیت مزارع گوشتی 250 هزار قطعه در سال و مرغهای تخم گذار 35 هزار قطعه می باشد . بدلیل فوق تعداد قابل توجهی از مرغداران ، اجبارا چند شغلی هستند از اینرو فاقد مدیریت صحیح می باشند .
3- پائین بودن سطح اطلاعات تولید کنندگان : در کشور کانادا و هلند 90 درصد از مدیران مزارع فارغ التحصیل دانشگاه در رشته دامپزشکی و یا علوم طیور میباشند . اما بعنوان مثال در ایران طبق تحقیقی که اخیرا انجام گرفته 7/65 درصد مدیران واحد های خصوصی از سطح پائین تر از دیپلم برخوردار هستند .
4- بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی و مالی : تشکیلات بانکی در کانادا 5/3 درصد و در عربستان سعودی 2 درصد بدون سپردن هر گونه وثیقه است .در صورتی که در ایران نرخ بهره در حدود 20 درصد می باشد .
5- اکثر مزارع مرغداری و زنجیره های صنعت مرغداری اجبارا مجبورند زیر ظرفیت رسمی خود فعالیت کنند از اینرو طبق بررسی بیش از 30 درصد از ظرفیت تولید مورد استفاده قرار نمی گیرد و این امر سبب افزایش هزینه های بالاتری در تولید می شود .
6- فرسوده بودن لانه ها تجهیزات و عدم امکان استفاده از تکنولوژی فناوری جدید ، بعلت نداشتن امکانات مالی و حمایت های دولتی .
7- وجود انواع مختلف بیماریهای ویروسی و میکروبی در مرغداری ها که مرغدار مجبور به استفاده از واکسن های مختلف و انواع داروها در طی دوره پرورش است . بطوریکه در مرغ تخمگذار 7 نوع واکسن ویروسی و دردفعات متعدد بکار برده می شود و میزان استفاده از دارو ها بعلت بیماری و یا پیشگیری از بیماری شاید بیش از دو برابر کشورهای دیگر است .
8- پائین بودن راندمان تولید ، بعلت عدم مدیریت صحیح : پائین بودن تخم مرغ در گله های تخمگذار – پائین بودن سرعت رشد در گله های گوشتی ، بالا بودن ضریب تبدیل غذایی ازجمله عوارض عدم مدیریت صحیح می باشد .
9- وابستگی زیاد مواد اولیه مرغداری به واردات : علاوه بر پرداخت چند میلیارد دلار به واردات و مشکلات حمل آن به ایران و انتقال آن به مرغداری ها و مسئله ذخیره آن ، هر گونه نوسانی که از نظرتهیه و قیمت این مواد در بازارهای جهانی بوجود می آید ، بسرعت در بازار تولیدات طیور ایران تاثیر گذار خواهد بود .
10- وضعیت ناهنجار بازاریابی تولیدات طیور : عدم وجود کشتارگاه در نقاطی که مرغداری های گوشتی وجود دارند – بعنوان مثال انتقال تعداد زیادی مرغ گوشتی از استان مازندران به استان تهران برای کشتاراز جمله این عوارض می باشد .همچنین عدم وجود سردخانه کافی برای ذخیره در مواقع خاص ، عدم وجود تشکیلات کافی ذخیره و سرد خانه تخم مرغ ، ارائه نا صحیح آن به بازار و بالاخره نقش منفی دلالان و واسطه ها در خرید و فروش تولیدات طیوربه این وضعیت ناهنجار دامن می زنند.
کلیه این عوامل سبب می شوند که هزینه های تولید به بیش از 30 درصد بالاتر از استاندارد جهانی برسد که نتیجهاین امر گرانتر تمام شدن تولیدات طیور برای مصرف کننده گان است . چنانچه قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ با کشورهای پیشرفته قابل مقایسه نیست . متاسفانه با حذف یارانه ها بحران در صنعت مرغداری بنحو بارزتری افزایش یافته (بالا رفتن سرسام آورقیمت گاز و گازوئیل ، برق و آب و مواد اولیه و امثال آن )

پایان قسمت دوم
قسمت سوم این مصاحبه را در تاریخ 23/1/90 ملاحظه خواهید کرد.