Share/Save/Bookmark
 
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴
کد مطلب : 11217
 

واکسن‌های طیور موسسه رازی به کشورهای هم‌جوار صادر می‌شود
سرپرست بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه رازی از صادارت واکسن‌های طیور این موسسه به کشورهای هم‌جوار خبر داد.
مرجع : خبرگزاری مهر
 
واکسن‌های طیور موسسه رازی به کشورهای هم‌جوار صادر می‌شود
مریم منصوریان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید واکسن‌های ویروسی مورد مصرف در صنعت مرغداری کشور در بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه رازی شعبه (جنوب) اظهار کرد: واکسن تک گانه آنفلوانزا، واکسن تک گانه نیوکاسل و واکسن دوگانه آنفلوانزا نیوکاسل طیور ازجمله تولیدات این بخش محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نبود این واکسن‌ها می‌تواند خسارت مالی فراوانی را به صنعت مرغداری و طیور کشور وارد کند، افزود: در حال حاضر بخش عمده‌ای از نیاز واکسن طیور کشور توسط موسسه رازی تهیه می‌شود که ظرفیت تأمین باقی‌مانده نیاز کشور نیز در این مراکز وجود دارد و بر این اساس از خروج میزان قابل‌توجهی ارز از کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

سرپرست بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه رازی بیان کرد: به‌صورت هفتگی حدود ۱۳۰ هزار تخم‌مرغ SPF وارد این بخش می‌شود و از دستگاه‌هایی با ظرفیت بالا (حدود ۲ هزار لیتر واکسن در ساعت) برای هم‌ژن کردن و یکنواخت سازی واکسن‌ها در این بخش استفاده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های منحصربه‌فردی برای تزریق اتوماتیک واکسن در حال حاضر در این بخش فعال هستند، خاطرنشان کرد: این سایت ظرفیت دریافت گواهی GMP و امکان صادرات واکسن را برای کشورهای مجاور دارد و امید است با اخذ هرچه سریع‌تر مجوزهای لازم، این کشورها نیز بتوانند از تولیدات موسسه رازی شعبه (جنوب) استفاده کنند.