درمان دارویی در پرندگان زینتی

31 ارديبهشت 1391 ساعت 15:42

دکتر سید احمد فاطمی عضو هیأت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و دکتر سارا میرزایی متخصص بیماری‌های طیور از این دانشکده تألیف این کتاب را به عهده داشته‎اند.


مؤلفان این کتاب در معرفی اثر خود آورده‎اند :

" رایج شدن نگهداری از پرندگان در منازل و اهمیت یافتن آنها به‌عنوان حیوان خانگی، موجب افزایش پژوهش‌ها بر روی آنها و در نتیجه گسترش حجم اطلاعات و دانسته‌های ما در زمینه‌ شرایط نگهداری، تغذیه و بیماری‌های پرندگان زینتی شده است. با توجه به محبوبیت پرندگان زینتی برای نگهداری در منازل و هم‌چنین پارک‌های پرندگان، نیاز دانشجویان به آشنایی با بیماری‌های رایج این پرندگان و انواع داروهای در دسترس برای درمان آنها، وجود دارد. بر این اساس و با توجه به فقدان کتابی به زبان فارسی در این زمینه که با اصول صحیح علمی و دانشگاهی به نگارش درآمده و عاری از هرگونه رویکرد غیرعلمی، تبلیغاتی و یا تجاری باشد و در ضمن بتواند نیاز دامپزشکان بالینی و دانشجویان را در حوزه آموزش و درمان پرندگان زینتی مرتفع نماید، انگیزه کافی برای نگارندگان فراهم شد تا تدوین کتابی به شیوه علمی و با استفاده از منابع داخلی و خارجی را در این زمینه مدنظر قرار دهند.
کتاب "درمان دارویی در پرندگان زینتی"، با هدف ایجاد یک مجموعه کامل و کاربردی از درمان دارویی گونه‌هایی از پرندگان که در کشور ما، در منازل بیشتر نگهداری می‌شوند، نوشته شده است. در این کتاب، داروهای معمول مورد استفاده در طب پرندگان زینتی از مقالات چاپ شده در مجلات مختلف و سمینارها و همین‌طور کتب تخصصی طب پرندگان زینتی تألیف و گردآوری شده و به‌‌همراه ذکر مختصری از خصوصیات گونه‌های مختلف پرندگان زینتی، مسائل مربوط به نگهداری، تغذیه، بیماری‌های رایج و اصول مقید کردن و معاینه پرندگان، در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار می‌گیرد."

این کتاب که توسط انتشارات نوربخش به تازگی به چاپ رسیده، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بخش ناشران دانشگاهی، سالن 21، غرفه 35 به بازدیدکنندگان از نمایشگاه عرضه می‎شود.


کد مطلب: 5925

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdcc.iqpa2bqopla82.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net