معاون برنامه ريزي استانداري تهران:

كيفيت نان با وارد شدن گندم مرغوب بهتر شده است

خبرگزاری فارس , 18 تير 1390 ساعت 11:00

معاون برنامه ريزي استانداري تهران گفت:‌ كيفيت نان در استان تهران با وارد شدن گندم مرغوب از ديگر استان‌ها بهتر شده است.


نعمت الله تركي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس اظهار داشت: در كارگروه نظارت بر كيفيت نان، نقاط ضعف و قوت پخت نان در نانوايي‌ها براساس شاخص‌هاي موجود مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد و با نانوايان متخلف برخورد قانوني خواهد شد.

وي با بيان اينكه ميزان گندم مورد نياز استان تهران سالانه بيش از يك ميليون و 700 هزار تن است كه از اين ميزان تنها 300 هزار تن توليد استان است، گفت: با برنامه‌ريزي صورت گرفته گندم مرغوب و با كيفيت از ديگر استان‌هاي كشور وارد شده است.

تركي ادامه داد: پيش بيني ما اين است كه بزودي با تلاش مردم و مسئولان كيفيت نان در استان تهران بيش از اين ارتقا يابد و به يك وضعيت مطلوب‌تري برسد.

وي با بيان اينكه سامانه تلفني 1803 طي 24 ساعت در خدمت مردم است، گفت: به دليل گزارش‌هاي دريافتي از سوي مردم در خصوص اين سامانه و انتقادات نسبت به نبود اپراتور، با همكاري تعزيرات آرد و نان تهران از اين پس مردم مستقيماً با اپراتور ارتباط برقرار مي‌كنند.

تركي در خصوص برخي نانوايان متخلف افزود: اخيرا گزارش شده كه بعضي از نانوايي‌ها مواد افزودني مانند كنجد به نان اضافه كرده و به طور غير قانوني مبلغ نان را افزايش داده‌اند كه اين كار كاملاً غيرقانوني است و همشهريان مي‌توانند با اعلام شكايت از نانوايي مورد نظر به 1803اينگونه تخلفات را پيگيري كنند و در همين راستا تخلفات نانوايي‌ها بصورت جدي پيگيري مي‌شود.

معاون برنامه‌ريزي استانداري تهران بيان داشت:‌در 20 نقطه از شهر تهران 20 نانوايي استاندارد ايجاد مي‌شود و نانوايي‌هاي ديگر نيز بايد براساس استاندارد‌هاي اين نانوايي‌ها اقدام به پخت نان كنند.


کد مطلب: 4906

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdca.wnyk49noi5k14.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net