شماره شصت و دوم : دو هفته نامه تارنمای موسسه اطلاعات مرغداری


                     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


نکته :
در صورتی که تصاویر زیر مشاهده نمی شود بر روی لینک Display images کلیک نمایید.

اخبار و تازه ها
نوآوری جدید تلاونگ،ساندویچ تخم مرغ (سفیده پاستوریزه تلاونگ) .

معاون وزیر جهاد کشاورزی:مرغ تولیدی ایران به 10 کشور جهان صادر می شود .

کره جنوبي واردات مرغ از آمريکا را به حالت تعليق درآورد .

امسال فقط 50 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ صادر شد .

ورود تخم مرغ‌های SPF به بازار مصرف طی دو ماه آینده .

تعیین سهمیه جوجه ریزی با هدف تنظیم بازار مرغ در استان سمنان .

مدیریت تولید طیور به اتحادیه و تعاونی های مرغداران واگذار می شود .

418 هزار کیلو گرم گوشت غیر قابل مصرف مرغ در کشتارگاههای خراسان رضوی معدوم شد .

واردات جوجه و تخم‌مرغ از اروپا ممنوع شد .

شهرداری کرج مرغ وخروس های سطح شهر را جمع آوری کرد .

قیمت تخم‌مرغ افزایش یافت .

ظرفیت تولید گوشت مرغ در استان مرکزی به مرز 100 هزار تن رسید .

گوشت ارزان و مرغ کیلویی گران شد .

توزیع مرغ ذخیره شده در انبارها بین اقشار نیازمند .

ایران مزیت صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ را دارد .

افزایش ۲ برابری نرخ خوراک دام و طیور/ ترکیه جای ایران در صدور مرغ به روسیه را گرفت/ گرانی ۴۰ درصدی محصول ایران نسبت به ترکیه .

روسیه واردات گوشت مرغ از آمریکا را محدود کرد .

11 میلیون تخم مرغ در تاکستان تولید شد .

"آرین" نژاد مرغ ایرانی کم‌نظیر اما مهجور .

پروتکل های بهداشت جهانی در تولید مرغ ایران رعایت می شود .

بیماریهای نوپدید و نوظهور در حال رشد و توسعه است .
 
فرماندار: زمینه صادرات گوشت مرغ از سقز به عراق فراهم شود .

سه چهارم گوشت تازه مرغ در انگليس حاوي عامل مسموميت است .

19 تن گوشت شترمرغ در خراسان جنوبی تولید شد .

وزير جهادکشاورزي : خريد شير خام و مازاد مرغ توليدي .

سهم جوجه لاین مرغ ایران از بازار تنها 2 درصد است /مجتمع مرغ لاین ایران نیازمند گازکشی .

صادرات 11هزار و 362 تن تخم مرغ از 10 استان ایران به کشورهای منطقه طی 40 روز اخیر .
 
شرکت پشتیبانی امور دام کردستان مرغ گرم از مرغداران خریداری می کند .
 
یک مسوول: تولید گوشت مرغ در کشور با بازارمصرف هماهنگ نیست .
 
دامپزشکی آمل از توزیع بیش از نیم تن مرغ زنده جلوگیری کرد .
مقالات جدید
تاثير مکمل سلنيوم آلي و غير آلي بر عملکرد، توليد مثل، برخي فراسنجه هاي خوني و سيستم ايمني مرغ هاي مادر گوشتي .

جداسازي و پاتوتيپينگ ويروس هاي نيوکاسل با استفاده از روش هاي RT- PCR وMDT در جوجه هاي گوشتي مرغداري هاي استان فارس .

بررسي اثر سطوح مختلف مخلوط گياهان دارويي گزنه، پونه و کاکوتي بر عملکرد، کيفيت لاشه و پارامترهاي بيوشيميايي و سلول هاي سفيد خون جوجه هاي گوشتی .

عوامل موثر بر كارايي تكنيكي واحدهاي مرغداري گوشتي شهرستان سنقر و كليايي .

بررسي اثر مزوليت هاي منطقه مغوئيه رفسنجان و اندازه ذرات آنها بر عملكرد، فراسنجه هاي خوني و قابليت هضم جوجه هاي گوشتي .
قیمت ها

  تخم مرغ مایع
تخم مرغ بسته بندی
  کنسانتره و مکمل 

نیم نگاه
اقتصاد کاره‌ای
در گذشته، موفقیت به صورت توانایی باقی ماندن در یک شرکت برای یک مدت طولانی و طی نمودن نردبان ترقی در همان شرکت تعریف می‌شد. هدف افراد این بود که به سطوح بالای سازمان دست یابند، برای خود ثروتی جمع‌آوری و پس‌انداز نمایند تا دوران بازنشستگی آرام و بی‌دغدغه‌ای داشته باشند.

در این نوشتار ابتدا تعریفی از کاره ارائه می‎دهیم و به بررسی وضعیت فعلی اقتصاد و اشتغال در کشور می‌پردازیم. سپس سعی می‌کنیم با بهره‌گیری از مفهوم کاره و پرداختن مختصر به جنبه‌های مختلف آن، راه‌کاری را به منظور حرکت در جهت بهبود اوضاع اشتغال کشور ارائه دهیم.
کاره معادلی است که برای واژه‌ی انگلیسی gig انتخاب شده است. کاره به کارها و خدماتی با اندازه‌های کوچک و متوسط گفته می‌شود که برگرفته از استعدادها، مهارت‌ها و توانمندی‌های فردی اشخاص بوده و می‌تواند توسط سایرین مورد استفاده قرار گرفته و خلق ارزش کند.
اکنون حدود چهار سال از آغاز بحران در اقتصاد ایران می‌گذرد و کشور ما در این مدت نرخ‌های بی‌کاری بالایی را تجربه کرده است؛ به گونه‌ای که آمارهای رسمی از نرخ بی‌کاری 10.4 درصدی در سال 92 حکایت دارند. اما در همین شرایط نیز بارقه‌هایی از امید وجود دارد. انقلابی که هر چند آهسته، اما به طور قطع در اقتصاد در حال شکل‌گیری است؛ ظهور نوعی کاملا متفاوت از اقتصاد، در راستای اقتصاد مقاومتی.
نیروی کار شامل کارآفرینان و آزادکاران (freelancers) به سرعت در حال رشد است و می‌تواند به زودی بخش بزرگی از نیروی کار کشور را در بر گیرد. اگرچه این دگرگونی را می‌توان به طور قطع در نتیجه‌ی نیروهای اقتصادی در چند سال گذشته و به خصوص در وضعیت رکود تورمی فعلی دانست، با این حال باید به این هم توجه داشت که همزمان شاهد یک جابجایی در نگرش مردم و نیروهای کار نیز بوده‌ایم.
در گذشته، موفقیت به صورت توانایی باقی ماندن در یک شرکت برای یک مدت طولانی و طی نمودن نردبان ترقی در همان شرکت تعریف می‌شد. هدف افراد این بود که به سطوح بالای سازمان دست یابند، برای خود ثروتی جمع‌آوری و پس‌انداز نمایند تا دوران بازنشستگی آرام و بی‌دغدغه‌ای داشته باشند.
امروزه، مسائل تغییر کرده است. اگر شما هر سه-چهارسال شرکت محل فعالیت خود را عوض نکنید، نمی‌توانید در مسیر شغلی‌تان رشد داشته باشید. در گذشته اگر شما می‌گفتید که یک مشاور و یا آزادکار (freelancer) هستید، مردم با تعجب به شما می‌نگریستند؛ چنان که گویی مشکلی داشته‌اید که مجبور بودید چنین شغلی را برگزینید! احتمالا آنها گمان می‌کردند که شما در یافتن شغل ناتوان بوده‌اید یا در گذشته کارمند خوبی نبوده‌اید! امروز، مشاوره یا آزادکاری (freelancing) همزمان برای پنج کسب‌وکار، موجب افتخار و مباهات افراد بوده و نشان می‌دهد که آن شخص چقدر ارزش‌آفرین است. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال این افراد «به غایت حرفه‌ای» هستند تا مشکلاتشان را حل نمایند؛ مشکلاتی که تیم‌های تمام‌وقت آنها در حل‌شان ناتوان بوده‌اند. البته از نگاهی دیگر هم ممکن است این شرکت‌‌ها به دنبال صرفه‌جویی مالی از طریق عدم استخدام تمام‌وقت متخصصان سطح بالا (که گران هم هستند) و به‌کارگیری آنها فقط در پروژه‌های خاص باشند.
کار کردن در خانه یا در کافه، و راه‌اندازی کسب‌وکار با تیم‌هایی از مشاوران و آزادکارانی که ارتباط با آنها فقط به صورت آنلاین انجام شده، همه نشان‌دهنده‌ی «خلاقیت» و «سازگاری» است که از الزامات محیط‌های کاری امروزی شناخته می‌شود. مهم‌تر از همه، نتایج مطالعات مختلف روزبه‌روز بیشتر از آن حکایت می‌کنند که افرادی که بین کار و زندگی خود توازن و تعادل برقرار می‌کنند و به کاری مشغول می‌شوند که به آن علاقه‌مندند، علاوه بر تمرکز و بهره‌وری بالاتر، ارزش بیشتری را نیز برای مشتریان و کارفرمایان خود فراهم می‌آورند.
این افراد چه کسانی هستند؟ آنها هنرمندان و طراحان را شامل می‌شوند؛ هم‌چنین، نویسندگان، ویراستاران و مترجمان، سازندگان کلیپ‌های ویدئویی و انیمیشینی، حرفه‌ای‌های حوزه‌ی موسیقی، برنامه‌نویسان، متخصصان مدیریت، ارائه‌دهندگان خدمات دفتری و مشاورین را. آنها دوستان ما، و فرزندان ما هستند، و تا ده سال دیگر، همه را شامل می‌شوند. اجازه دهید پس از این، از این شکل جدید نیروهای کاری و این مدل جدید انجام کار و ارائه‌ی خدمت که مبتنی بر انجام و تبادل کاره‌هاست، با عنوان اقتصاد کاره‌ای یاد کنیم.
چیزی که در این شرایط مورد نیاز است، یک بستر امن برخط (online) است؛ مرکزی برای تبادل آسان خدمات. بستری که به طور خاص برای این طراحی شده که آزادکاران و فروشندگان را از یک سو و خریداران خدمات را از سوی دیگر به هم ارتباط دهد. یک چنین بستر و پلتفرمی باید به عنوان موتور محرک رشد و توسعه‌ی کسب‌وکارهای نوپا به کمک اقتصاد کاره‌ای بیاید. خوشبختانه حرکتی در این جهت در کشور آغاز شده و وب‌سایت «انجام میدم» به عنوان نمونه‌ای شایسته از این پلتفرم، به تازگی توسط گروهی از نخبگان کشور طراحی و راه‌اندازی گردیده است که می‌توان گفت به شکلی درخور، به نیازمندی‌های موجود در این حوزه پاسخ گفته است.
به مرور، این پلتفرم می‌تواند تبدیل به مأمنی شود برای برندسازی فردی و هویت حرفه‌ای افراد؛ محلی برای معرفی مجرب‌ترین، حرفه‌ای‌ترین، و خلاق‌ترین استعدادهای کشور. این، محلی‌است برای پیشبرد کسب‌وکارها، جایی که افراد در کنار هم فرهنگ و ارزش‌های اقتصاد کاره‌ای را شکل می‌دهند و تقویت می‌کنند، و جایی است که موفقیت به واسطه‌ی نظرات و دیدگاه‌های مثبت تشویق می‌شود و برای ادامه‌ی کسب‌وکار دلگرمی می‌دهد.
به تدریج اما به طور قطع، یک چنین پلتفرمی پلی می‌سازد بین سازمان‌های سنتی و اقتصاد جدید در حال شکل‌گیری، و شاید در عصری که اقتصادها به طور پیوسته به واسطه‌ی فناوری‌های جدید و سایر تغییرات بزرگ مورد دگرگونی قرار می‌گیرند، اقتصاد کاره‌ی که در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند، خود به موتوری بدل شود برای انتقال اقتصاد و جامعه به سمت توسعه و به‌روز نگاه داشتن آن.

منبع : اقتصاد آنلاین
  بحث روزبا بحث روز در سایت infopoulry.net همراه باشید.
______________________________________
نظرسنجی    
در نظر سنجی جدید ما شرکت کنید.
آرشیو نظر سنجی های قبلی را ببینید.با ما در وب سایت  infopoultry.net  همراه باشید.
پست الکترونیکی   info@infopoultry.net

چنانچه مایل به دریافت خبرنامه تخصصی به صورت روزانه ، هفتگی یا ماهانه هستید، اینجا را کلیک کنید.