رئیس گروه مشاوران بین المللی تامین سلامت در کشور سوئیس:

یک مورد از ابتلای انسان به بیماری آنفلوانزای مرغی در ایران وجود ندارد

خبرگزاری تسنیم , 2 ارديبهشت 1393 ساعت 8:38

رئیس گروه مشاوران بین المللی تامین سلامت در کشور سوئیس؛ با اشاره به اینکه ایران در منطقه امرو حرف نخست را برای اجرای مسائل بهداشتی و سلامتی می‌زند، گفت: حتی یک مورد از ابتلای انسان به بیماری آنفلوانزای مرغی در ایران گزارش نشده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، علی اکبر محمدی در حاشیه همایش بین المللی بهبود شاخص‌های حوزه سلامت؛ فرصت‌ها و چالش‌ها افزود: ایران در منطقه امرو حرف نخست را برای اجرای مسائل بهداشتی و سلامتی می‌زند.
وی ادامه داد: ایران از نظر ارائه خدمات بهداشتی به عنوان یک الگو در کشورهای منطقه حتی در سازمان جهانی بهداشت مطرح شده و اکنون سایر کشورها از ایران الگو می‌گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، محمدی بیان کرد: امنیت بهداشت مسئله ای است که امروز اهمیت دارد به عنوان مثال چگونگی مقابله با اپیدمی‌ها از جمله مواردی به شمار می‌رود که امنیت بهداشت را تامین می‌کند.
وی در این رابطه بیان کرد: در زمان همه‌گیری آنفلوانزای مرغی، اقدامات بهداشتی پیشگیرانه کشورمان باعث شد که حتی یک مورد از ابتلای انسان به این بیماری از کشور ایران گزارش نشود.
رئیس گروه مشاورین بین المللی تامین سلامت در کشور سوئیس خاطرنشان کرد: ایران در میان کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت (امرو) به خوبی توانسته بیماری‌ها را کنترل کند.


کد مطلب: 9206

آدرس مطلب: http://infopoultry.net/vdci.ua3ct1arqbc2t.html

موسسه اطلاعات مرغداری
  http://infopoultry.net